Projekt puszcza i ludzie
Poradnik „Puszcza Białowieska w czterech porach roku”

Poradnik „Puszcza Białowieska w czterech porach roku” już gotowy!

Chcielibyśmy ogłosić, że w ramach projektu „Puszcza i ludzie” przygotowaliśmy dla Was nową pozycję bibliograficzną pt. „Puszcza Białowieska w czterech porach roku” .

Publikacja ma charakter edukacyjny – poradnik odkrywa przed czytelnikiem sekrety Puszczy Białowieskiej, znane głównie przyrodnikom oraz pasjonatom historii i przyrody. Książka to prawdziwe kompendium wiedzy– z lekturą poradnika przekonacie się że Puszcza kusi bioróżnorodnością o każdej porze roku, poznacie jej mieszkańców i zobaczycie, że głęboko w łęgach i olsach kryją się najprawdziwsze przyrodnicze skarby – a niektórych nie spotkacie nigdzie indziej! Ale opowieść o Puszczy to także niekończące się pasmo legend, zdarzeń historycznych i   dat, a wśród zacisznych leśnych mateczników ma się dobrze wielowątkowa kultura i tradycja – stąd lektura odkryje przed Wami bogatą historię oraz podlaską kulturę.

Puszcza Białowieska w czterech porach roku – wersja PDF

Tymczasem wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury i zapoznania się z wersją elektroniczną naszego poradnika. Dowiedz się, o czym szumią puszczańskie zagajniki!