Projekt puszcza i ludzie

Zajęcia terenowe dla dzieci i młodzieży trwają bez przerwy!

Chcielibyśmy przypomnieć, iż cały czas w ramach projektu „Puszcza i ludzie” przeprowadzane są zajęcia terenowe dla dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół powiatu hajnowskiego.

Zajęcia mają za zadanie przybliżenie naszym młodym mieszkańcom bogactwa naturalnego, jakie oferuje Puszcza Białowieska. Oprócz zajęć teoretycznych, pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie własnej wiedzy, uczniowie mają okazję na bezpośredni kontakt z przyrodą, obserwację na własne oczy procesów zachodzących w naturalnym środowisku.

W tym momencie zakończyły się spotkania związane z tematyką zimową Puszczy Białowieskiej, w których zaangażowana była młodzież gimnazjalna ze szkół z Hajnówki, Czyż, Narwi, Narewki, Kleszczel oraz Dubicz Cerkiewnych. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, iż pomimo niezachęcających warunków atmosferycznych i zimowej aury, młodzież chętnie uczestniczyła w zorganizowanych zajęciach. Mamy nadzieję, że zwiedzanie oraz obserwacja Puszczy Białowieskiej zimową porą pozwoliło uczestnikom spojrzeć na las z innej perspektywy, odkryć piękno Puszczy na nowo.

Dziękujemy za aktywny udział w dotychczas zorganizowanych zajęciach terenowych, ale to nie koniec. Warsztaty dla młodzieży odbywać się będą cały czas przez okres trwania projektu „Puszcza i ludzie”. Dlatego też zapraszamy na kolejne spotkania w sezonie wiosennym, kiedy to otaczający nas las ożywa, rozkwita po zimowym śnie i zapewnia nowe atrakcje dla zwiedzających.