Projekt puszcza i ludzie

Wiosenna aktywność! – Zaproszenie na warsztaty

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału we wiosennych wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Puszcza i ludzie”. Na ten słoneczny majowy okres przygotowaliśmy dla Was wiele miłych niespodzianek na spędzenie czasu wolnego w towarzystwie znajomych oraz całej rodziny.


Jesteście zaciekawieni? Jeżeli tak, to zapraszamy na cykl weekendowych warsztatów terenowych, które oprócz dobrej zabawy pozwolą Wam na nabycie nowych i przydatnych umiejętności. Wszystkie organizowane wydarzenia są bezpłatne. Z pewnością, dzięki dużemu zróżnicowaniu warsztatów, każdy znajdzie coś dla siebie:

  1. Aktywnie przez lasy i bory puszczańskie – Rajd z kijkami (5 maja)
  2. Survival białowieski, czyli jak przetrwać w dżungli. (12 maja)
  3. Zielono mi, czyli jak chwasty i kwiatki przerobić na sałatki. (2 czerwca)

Aktywnie przez lasy i bory puszczańskie – Rajd z kijkami

Czas: 5 maja (sobota), godz 15:00
Miejsce: Stare Masiewo (Parking)

Jeżeli uwielbiasz ruch i aktywność fizyczną to warsztaty „Aktywnie przez lasy i bory puszczańskie” są dla Ciebie idealną propozycją. Organizowane wydarzenie to promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, poprzez rajd Nordic Walking w towarzystwie otaczającej nas przyrody. Zapraszamy całe rodziny, grupowy spacer po lesie to niewątpliwie dobry pomysł na udane spędzenie majowego weekendu. Na zakończenie zajęć planowane jest wspólne ognisko.

Formuarz zgłoszeniowy

Aktywnie przez lasy i bory puszczańskie – Rajd z kijkami

Survival białowieski, czyli jak przetrwać w dżungli

Czas: 12 maja (sobota), godz 15:00
Miejsce: Parking w Gruszkach przy nadleśnictwie Browsk

Survival (ang. survive – przetrwać) to po prostu nauka postępowania w świecie dzikiej przyrody. W dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas wychowuje się w bezpiecznych i ciepłych warunkach z dala od dzikiej przyrody, to podstawowe umiejętności radzenia sobie z dala od cywilizacji stają się nam obce. Dlatego też zapraszamy wszystkich na warsztaty „Survival białowieski, czyli jak przetrwać w dżungli”. Podczas zajęć uczestnicy nabędą wiele przydatnych umiejętności, takich jak rozpalanie i kontrolowanie ognia, posługiwania się mapą, kompasem, pozyskiwaniem wody, pożywienia w lesie itp. Podobnie, jak szkolenia pierwszej pomocy, zajęcia survivalowe uczą umiejętności, które w jakimś momencie życia mogą okazać się nie tylko potrzebne, ale wręcz decydujące o przeżyciu w trudnej sytuacji. Ale najważniejsze jest to, że takie zajęcia to po prostu świetna zabawa!

Formularz zgłoszeniowy

Survival białowieski, czyli jak przetrwać w dżungli

Zielono mi, czyli jak chwasty i kwiatki przerobić na sałatki

Czas: 2 czerwca (sobota), godz. 15:00
Miejsce: Dwór Bartnika, Narewka, ul. Hajnowska 2/1

Zajęcia dla osób o zacięciu kulinarnym. Jeżeli poszukujesz nowych przepisów, lubisz eksperymenty w kuchni, chcesz zaskoczyć swoich gości niepowtarzalnymi daniami to warsztaty „Zielono mi, czyli jak chwasty i kwiatki przerobić na sałatki” są skierowane do Ciebie. Podczas zajęć nauczysz się prostych i sprawdzonych przepisów, bazujących wyłącznie na naturalnych składnikach. Dowiesz się, jak rozpoznać gatunki roślin, które są przydatne w kuchni oraz będziesz miał możliwość na nabycie nowych umiejętności kulinarnych w przygotowywaniu potraw ze składników naturalnych dostępnych w Puszczy Białowieskiej.

Formularz zgłoszeniowy

Zielono mi, czyli jak chwasty i kwiatki przerobić na sałatki